Marta Guzowska w Antologii Sabat

2021-06-09 0 Przez PHBooks
SABAT ANTOLOGIA cały czas ewoluuje i się zmienia. Dotychczas informowałem, że w zbiorze wszystkich części SABATA Guya N. Smitha znajdą się cztery opowiadania polskich autorów. Jednak wydawało się mi, że antologia nie byłaby kompletna gdyby nie znalazło się w nim opowiadanie z uniwersum Sabata, także kobiety. Całkiem przypadkowo okazało się, że fanką twórczości angielskiego pisarza jest także Marta Guzowska. Dlatego też bardzo się ucieszyłem, gdy Pani Marta odpisała, że z przyjemnością napisze opowiadanie inspirowane cyklem. A więc, polski załącznik do SABATA ANTOLOGII zawierał będzie nie cztery, a pięć polskich opowiadań.
Moi Drodzy – Marta Guzowska!
Marta Guzowska od ponad dwudziestu lat jest archeologiem. Pracowała w Troi, w najbardziej prestiżowych wykopaliskach świata pod okiem samego „Davida Bowie archeologii” – profesora Manfreda Korfmanna. Mówi, że jako archeolog nie trzyma się swoich korzeni, nie są one dla niej tak ważne, ponieważ bada korzenie całych cywilizacji. Autostopem zjeździła całą Turcję, wyspy greckie i pół basenu Morza Śródziemnego. Mieszkała w wielu miejscach na świecie, nie zawsze bezpiecznych. W Turcji przeżyła trzęsienie ziemi, w Izraelu drugą intifadę. Ponad rok spędziła w Atenach, mieszkała też w Heidelbergu, Tybindze, Freibergu, Kopenhadze, Budapeszcie i na Krecie.
Na kartach swoich powieści kryminalnych „zabija dla przyjemności. Publikuje opowiadania dla największych wydawców. Laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru w 2013 roku.
Czyż można wymarzyć sobie lepszą autorkę, która rzuci Marka Sabata w archeologiczne piekło?