O nas

Nasza Historia

Wydawnictwo Phantom Books powstało w 2017 roku. Rozpoczęliśmy od wydawania kwartalnika OkoLica Strachu. Do dzisiaj ukazało się piętnaście numerów, tego wyjątkowego i niepowtarzalnego periodyka na polskim rynku grozy. W 2018 roku rozszerzyliśmy swoją ofertę o zbiory opowiadań i powieści polskich autorów. Powstały serie: Odmienne Stany Grozy, Wiwisekcje Grozy, oraz seria książek nawiązująca tematyką i szatą graficzną do tzw. Złotej Ery Horroru w Polsce. Z czasem pozyskaliśmy powieści zagranicznych autorów: Morta Castle, Johna Eversona, Guya N. Smitha i Ramseya Campbella. Dzisiaj oferta Phantom Books to ponad pięćdziesiąt tytułów, które spotkały się z dużym zainteresowaniem czytelników. Pomimo, że PB to małe wydawnictwo, staramy się, aby nasza oferta dotarła do jak największej liczby czytelników. Rozszerzamy naszą ofertę tematyczną, nie tylko o powieści grozy, ale i inne tematycznie gatunki. Jednak z horrorem nam najbliżej. Staramy się, aby nasze książki miały ciekawą oprawę graficzną, współpracujemy z grafikami z całego świata: Stanów Zjednoczonych, Japonii, Włoch oraz Polski.

Mam nadzieję, że każdy z odwiedzających nasz sklep znajdzie coś dla siebie. Bardzo nam miło, że tutaj jesteście i czujcie się jak u siebie.

Sebastian Sokołowski

—————————————————————————

W listopadzie 2022 roku Wydawnictwo Phantom Books dołączyło do zrzeszenia wydawnictw: Trupi Jad – Magazyn Strasznie Kulturalny.

Nowym zarządzającym został Tomasz Siwiec.